Gadżety z drewna

Nie samym szyciem człowiek żyje. Od pewnego czasu bawimy się nieco drewnem. zainspirowało mnie do tego...gotowanie! A było to tak:

Kilka tygodni temu zabrałam się do szykowania obiadu dla rodziny. Zupa, drugie danie, deser. Poważne wyzwanie. Znalazłam w internecie przepis i nie było to nic nadzwyczajnego, bo wielokrotnie korzystałam z przepisów w sieci. Zawsze jednak je drukowałam, tym razem jest hapek odmówił współpracy. Wyświetliłam zatem przepis na tablecie i zonk. etui w kuchni co chwila potrącałam, po kilku minutach było ubrudzone mąką. Wtedy wpadłam na pomysł, że potrzebuję stabilną podstawkę pod tablet.
Objedzona pysznym obiadkiem (udał się wyśmienicie), usiadłam do komputera by poszukać rozwiązania moich problemów z tabletem i okazało się, że nie ma nic co by mi odpowiadało. A jak jest to z kolei nie jest estetyczne i nowoczesne w formie.

Wykonałam telefon do przyjaciela i oto jest: SOLIDNA PODSTAWKA POD TABLET. wykonana z drewna jesionowego. Jest stabilna, solidnie zabezpieczona przed działaniem wody, mąki, kurzu i piany z białek, etc. Mam to przetestowane.
Tester jakości
Wzbudza duże zainteresowanie kotów, ale solidne twarde drewno jest odporne na ich zęby i pazury. 
 
Testy jakości


Jeżeli chcesz mieć ładny gadżet, oto prezentuję egzemplarz, który może być Twój.

Na życzenie możemy zmienić wymiary, zabejcować i polakierować na niemalże dowolny kolor, taki który będzie pasował do Twojego biura, kuchni czy salonu.

Przód podstawki to zlicowane drewno, ma piękną fakturę.  Podstawka ma niewielkie drewniane nóżki. Otwór na tablet jest tak wyprofilowany by wygodnie korzystać z tabletu zarówno ustawionego w pionie jak i poziomo.

Informacja o podstawce:
Gatunek drewna: jesion
Typ frontu:krawędź licowana
Kolor lakieru: naturalny
Szerokość: 13,5 cm
Wysokość: 5 cm
Długość: 23 cm
Waga: 1 kg
Szerokość uchwytu na tablet:  0,9 cm
Cena: 150 PLN + wysyłka kurierem gratis!

UWAGA! Na życzenie wykonamy podstawkę w dowolnym rozmiarze i kolorze. Dla osób zajmujących się decoupage cenna informacja - możemy przygotować podstawkę z surowego drewna, gotową do zdobienia.














2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawy pomysł i wykonanie. Jeśli mógłbym coś zasugerować. Nie chodzi o to, że się wtrącam, ale może mógłbym zaproponować przydatne rozwiązania dodatkowe.
    O ile forma podstawki jest bardzo ładna i praktyczna oraz nawiązuje do natury, o tyle nie do końca sprawia wrażenie bezpiecznej dla urządzenia. Powtarzam, nie do końca sprawia wrażenie, a nie, że nie jest. Tak ja ją odebrałem, ale pewnie się nie znam, więc może być zupełnie inaczej. Nie chodzi jednak o mnie, lecz o potencjalnych klientów. Klient , jeśli nie zna się na produkcie, kupuje oczami i sercem, jeśli nie zaufa, nie kupi. Osobiście jak dla mnie podkładka wygląda atrakcyjnie. Z jednej strony masywność może być wadą (podróż), ale z drugiej jest niewątpliwą zaletą (dom), bo uzyskuje się efekt dużej stabilności.
    Zastanowił mnie tylko fakt, czy urządzenia mają właściwe oparcie w niej. Niczego nie narzucam, jedynie się zastanawiam, czy nie można by było wizualnie zwiększyć stabilności dodając przykładowo niewielką podporę z tyłu, np w formie / kształcie "wskazówki" zegara słonecznego. Nie dodam linku ani zdjęcia, bo nie robię w reklamie ani nie chcę spamować. Można przykładowo wykonać podkładkę przypominającą bardziej zegar słoneczny ;) .
    To tylko propozycje.
    Druga kwestia, jeśli już rzeczywiście się narzucam. Miejsca w których urządzenia stykają się z podkładką można okleić filcem lub innym miękkim materiałem w wybranym kolorze, zabezpieczy to przed ewentualnym porysowaniem, choć nie wiem, czy takie zdarzenia mają miejsce. Można zastanowić się nad kolorem i materiałem możliwie naturalnym, żeby współgrało to z formą całości.
    To tylko moje zdanie. Chciałem tylko pomóc. absolutnie się nie wymądrzam i niczego nie narzucam. Dostrzegłem, że wykonany przedmiot ma potencjał, więc się wypowiedziałem. Jeśli zrobiłem źle, przepraszam. Jeśli moje spostrzeżenia mogły okazać się pomocne, to się cieszę :) .
    Życzę Pani powodzenia i sukcesów w realizacji osobistych projektów :) .

    Jarek

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Serdecznie dziękuję za opinię i uwagi.
      1. Moja podstawka miała w środku filc, a następnie kombinowałam z gumową wkładką. Film wchłaniał wilgoć i niestety po pewnym czasie użytkowania zaczynał brudzić krawędź tabletu. Z kolei gumowa podkładka czasami powodowała blokowanie się tabletu w podstawce.
      2. Podstawka ma swoją masę i jest do użytku domowego, by podstawić sobie tablet i wygodnie z niego korzystać oglądając czy czytając. To nie jest rozwiązanie podróżne.
      3. Co do stabilności - masa i proporcje są tak dobrane, że proszę mi wierzyć, zarówno iPad jak Galaxy Note 10.1 nie były w stanie naruszyć stabilności podstawki. Stoi niewzruszenie nawet gdy o tablet ociera się kot - chyba załączę film by to zaprezentować :) - a kota mam 8 kg.
      4. Wszelkie spostrzeżenia i uwagi są cenne. Na pomysł wpadliśmy gdyż szukałam takiego rozwiązania od dłuższego czasu. Metodą prób i błędów powstała ta podstawka. Następna która się w tej chwili robi, będzie ciut inna, ale też dość ciężka bo stabilność jest tu kluczową cechą.

      Pozdrawiam i dziękuję, że poświęcił Pan czas by obejrzeć podstawkę i wyrazić swoją opinię. Gdyby Pan sobie życzył, możemy rowek na tablet okleić filcem specjalnie dla Pana-mam szeroki wybór kolorów.

      Usuń