piątek, 11 stycznia 2013

Mięsity szary pad z alkantary

Notka miała być jutro ale nieco zmieniły mi się plany na weekend tak więc pisze dzisiaj. Jestem ledwo ciepła bo wczoraj, późnym wieczorem naszło mnie na szycie. Jak pomyślałam, tak zrobiłam. Skończyłam późno w nocy ale z efektu jestem bardzo zadowolona. Myślę, że turkus będzie się świetnie prezentował na moim gniadym rumaku.

Tymczasem pokażę co uszyłam dwa tygodnie temu. Jest to mięsisty pad w kolorze szarym, jego grubość to 2 cm. Pokryty jest alkantarą, a podszyty dzianiną o strukturze siateczki co umożliwia transport potu wgłąb padu. Pad przepikowałam w poprzek i dobrze się układa na koniu. Pasuje do każdej maści, nie będzie też większego problemu by dobrać do niego owijki. Klasyczna elegancja, a do tego praktyczna bo alkantara jest łatwa do utrzymania w czystości.
Alkantara, z której jest uszyty pad, jest pokryta warstwą teflonu. Dzięki temu tkanina pokrycia jest trwała, odporniejsza na zabrudzenia niż inne tkaniny z jakich są szyte pady. Pokrycie włókien teflonem skutecznie tez utrudnia wnikanie brudu, wody i tłuszczu w tkaninę.
I jest milutka w dotyku!

Lewy profil
 Prawy profil
 Lewa strona

 Jeżeli spodobał Ci się ten pad, to zapraszam na allegro - PAD ALKANTARA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz